Jump to content

Poland.


QBAS
 Share

Recommended Posts

Hi everybody!

As first:    Thank You Thorsten Klose !!!!!!!!

(good man gave us a key for realization our dreams):)

O.K.

I have finished my MIDIBOX in 3 mounth!!!!

(with litle change code)

If somebody looking for help in Poland  I`m still here.

8)

QBAS

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hello, i'm from Poland... a mo?e pisa? po polsku :D

Od paru tygodni zajmuj? si? budow?  MIDIbox Plus z 16-oma potencjometrami. Narazie zaprojektowa?em pcb pod jdm  ;)

Mam pytanie: co trzeba "wypali?" na PIC'u? Najpierw boot loader'a a potem firmware, czy tylko firmware? Z góry dzi?ki za odpowied? ;D

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

siema siema

oczywi?cie najpierw  mios_bootstrap_loader_v1_1b    w  ICPROG.

potem  mios_v1_7  poprzez MIDI  w MIDI-OX.

i ju? mo?na dalej po sysexie jecha? inne programy.

dodam ?e potencjometry za 3 PLN s? s??be (chyba ?e masz naprawde lekko chodz?ce w tej cenie)

a za te same pieni?dze mo?na mie? enkodery  - no nie alpsa ale dzia?aj?ce poprawnie.

ja u?y?em p?ytek uiniwersalnych ale ju? wiem ?e to pora?ka - zw?aszcza gdy przenosimy nasze modu?y z jednej obudowy do drugiej szukaj?c tej naljlepszej.  no có? nie ma to jak szybki efekt

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Spoko - zach?cam, bo warto.

Ja lec? ju? z trzecim sterownikiem z 48- ma enkoderami  i 4 -ma ekranami.

Niestety narazie bujam si? z kartonowym panelem , ale przymiezam sie do wykonania panelu za pomoca pily wlosowej i sklejki.

Pozdro 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

no hej chlopaki ja zamierzam zrobic kontorlera do DJ traktora midimixer.jpg

pytanie mzoe ktos wie czy potencjometry powinny byc streeo czy mono czy to niema roznicy, i gdzei mozna dostac dobre,  i czy potrzebuje jedynei z tego porjektu MBHP_CORE, MBHP_AIN, midi-to-com  i  MBHP_BURNER? bo raczej na Herkulesa DJ  mnie neistac hehe :>  z wykonaniem porbelow akurat niemam raczej chodzi o uzgodneinie komponentow :>    moze jak ktos wie to neich sie na gg odezwie domnie  : 2214982 

dzieki

verbel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam was. Na wstepie chcialbym powiedziec ze trafilem tu przypadkiem i niemam zielonego pojecia o elektronice:). Taki midi box to dla mnie zbyt odlegle plany. Chcialbym kiedys zrobic kontroler midi z 4 pokretalami i 1 lub 2 przyciskami ale to i tak zatrudne hehe. Narazie sprubuje jeszcze cos poczytac . Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Kupi?em cz??ci.. teraz czekam na p?ytki. Mam te? dwa 8580 do sida. Równolegle b?de robi? elektroniczn? perkusje (http://edrum.info). Zamierzam korzysta? z tego pod linuxem. Robi?em ju? ma?e testy gdzie mo?na wykorzysta? midi w programach. Program do rejestracji wielo?ladowej i nie tylko -- Ardour (http://ardour.org) bezproblemowo mo?na w nim przypisa? do np. suwaka od g?o?no?ci kana?ów przycisku mute, parametry efektów i innch - komunikaty midi. Tak samo w jack-rack'u do efektów, mo?na suwaki kontrolowa? w podobny sposób. W ardour'ze wystarczy przycisn?? ctrl i klikn?? 3 przycisk myszy na suwaku.

Wszystko zapowiada si? ?wietnie, nie moge si? ju? doczeka?... Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kupie SIDy i YMFy
To niez?y masz plan. Kurcze ja natomiast ?udz? si? ?e podo?am ze stworzeniem wirtualnego syntezatora daj?cego mi jakie? niez?e brzmienie. Narazie przesiad?em si? na linuxa i tyle.

Nawet jeszcze nie wiem która wersja jest ju? na wst?pie najlepiej dostosowana do audio (sterowniki & programy).

Ale od czego jest net lub rady ?yczliwych.

Niemniej daj zna? jak ju? zagra Ci Twój syntezator - w sensie czy Ci si? podoba brzmienie.

Ja jako? z tych MP3 nie do ko?ca si? zajara?em - szukam czego? delikatniejszego lub z wi?kszym przesterem, g??bszymi filtrami itd. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no tak , ale co do tych sampli MICROCHIPa to ju? chyba ju? osobom prywatnym , tylko je?li masz emaila na firm?.

Wiesz co? o tych ograniczeniach czy tylko ja jestem w iluzji?

chetnie bym lykn?? jakie? picki

Link to comment
Share on other sites

Ja wyslalem na email z uczelni. Dostalem wlasnie 36 sztuk cieplutkich jeszcze PICow :)

Co do panelu czolowego to ja robie tak:

Kupuje samoprzylepna, biala, blyszczaca folie do drukarki atramentowej i folie samoprzylepna przezroczysta.

Drukuje panel na bialej, naklejam przezroczysta i calosc naklejam na plyte z poliweglanu 3mm. Wyglada si,

tylko ograniczenie mojej drukarki do A4 (no i chyba ciezko o wieksza folie).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No tak to nie?le to za?atwi?e? z pickami. 36 to chyba Ci na troszku starczy.

A co do panelu to poprostu jest to genialny pomys? - ?e te? sam nie wpad?em!!!

A ja m?czy?em z linijk? - achhhh - dzi?ki Ci stary  ;D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.

Jestem nowy.

Jedyny kontroler midi jaki posiadam to Edirol PCR-50.

Chcialem dokupic sobie zestaw pokretel i osobno suwakow aby obslugiwac Reasona 3.

Zobaczylem ze jednak da sie takowy zrobic.

Na poczatek chcialbym sie nauczyc czegos.

Dlatego mysle ze taki 4 pokretelka i 4 przyciski kontorler bylby dobry.

Czy moge liczyc na jakis schemacik i ewentualnie liste czesci jakie powinienem miec.

bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witaj edaspjt

na wstepie trzeba wykona? core module - bez tego ani rusz. dalej : je?li chcesz mie? potencjometry obrotowe to do 8 mozesz pod??czy? bezpo?rednio do core module , a je?li b?dziesz chcia? mie? wi?cej - to w przysz?o?ci dorobisz sobie AIN module (do 32 potencjometrów z jednym AIN modu?em).

Natomiast je?li jako pokr?te?ka rozumiesz enkodery(czyli te co si? kr?c? bez ko?ca w przciwie?stwie do potencjometrów które maj? zakres od do) to ka?dy enkoder potrzebuje 2 sygna?y, co za tym idzie

robi?c modu? DIN4 masz do dyspozycji 32 sygna?y- z czego 4 enkodery zabior? 8 sygna?ów , a 4 "guziki" zabior? 4 sygna?y.  tak wiec ogolnie zajmie Ci to 12 wej?? , a zostanie 20 wolnych.

mo?esz zrobi? mniejszy DIN np DIN2.

Ch?tnie pomog? we wszystkim - pytaj wi?c.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Dziekuje za tak szybka odpowiedz.

Na poczatek chcialem zlozyc cos tanim kosztem aby poznac prawidla dzialania.

Moze te 8 potencjometrow tylko.

interesowaly by mnie takze przyciski ale jezeli to jest rownoznaczne ze znacznym wzrostem kosztow to odpuszczam. zawsze przeciez mozna cos poprzerabiac pozniej.

Czyli zostaje czysty Core module.

teraz tak:

Gdzie i co zamowic (wiem lamka ze mnie) i czy tam bedzie instruckcja co i jak popodlaczac.

co z programowaniem czipu? czy juz jest zaprogramowany?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...