Jump to content

Poland.


QBAS
 Share

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ogolnie nie mam nic!

Nie mam plytki nie mam programatora bo sie na tym poprostu nie znam

Mieszkam w Bydgoszczy.

Moze jakas lista czesci jakie mi potrzebne. Jezeli chodzi o programowanie moze bys pomogl! Zaplace ile trzeba.

Patrzylem na ceny Core te oficjalne i zastanawiam sie czy jest mozliwosc zakupu tego wszystkiego w polsce ew jakies zamienniki

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

umiesz lutowa?/chcesz si? nauczy??

Ta umiej?tno?? jest podstawowa tutaj, a dalej to lekkie podstawy programowania.

To co umiem na luzie przeka?? - cierpliwo?? po obu stronach wskazana.

S?uchaj ja zamówi?em p?ytk? do Core od go?cia z allegro - wynios?o 16 z? z przesy?k? , ale

jako?? oceniam jako ?rednia. Niektóre ?cie?ki pozlepiane , a inne trzeba drucikiem dorabia? , ale efekt ogólnie niez?y.

Wcze?niej robi?em na p?ytce uniwersalnej - pod ni? kupa kabli i trzeba z tymi kabelkami ostro?nie - to jewdyne minusy.

Pisz ?mia?o co potrzebujesz - wszystko pomog? - a kask? zatrzymaj - bo sam zobaczysz ile to "dziadostwo" ;) jej potrzebuje.

I jeszcze jedno - 1 potencjometr zwyk?y najta?szy z ga?k? kosztuje 2,50 , ale nie wiem czy nie warto pokusi? si? o takie lepsze po 6 z? za szt.

obudowa - sam mo?esz posk?ada? najlepsz? lub u?y? co? innego

zasilacz napewno jaki? masz w domu co daje te 10 V

przyda?by si? ekranik - napisz co chcesz dok?adnie zrobi?

mo?e np MB64 - z 8 potencjometrami? - wtedy ekranik przyda?by si?.

Cz??ci :

http://www.ucapps.de/mbhp/mbhp_core_orderlist.txt

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za szybkie odpowidzi.

Co bym chccial zrobic.

Mysle ze te 8 potencjometrow i 8 przyciskow (jezeli mozna do Core podlaczyc i to i to)

Lutowac potrafie i to nawet niezle.

Obodowe zrobie albo ze sklejki albo z plexi ale to we wlasnym zakresie.

Ogolnie nie mam pojecia o budowie tego.

Nie mam schematu plytki do tego i zadnej czesci

Czy te czesci co przedstawiles mozna kupic normalnie w polsce czy moze byc problem.

Potencjometry zakupie u znajomego (ma serwis mixerow i innych takich) albo kupie jakies mi pasujace.

Ekranik..hmm bedzie wskazywal stan danego pokretla (cos jak w edirolu) przyda sie ale jakis nie za duzo lini i znakow).

Podepne to pod pokretelka w Reasonie 3 a dokaldniej pod 2 efekty ktore zawsze uzywam (akurat 8 pokretel :P)

Tylko to programowanie.

Ile taki zestaw co przedstawilem moze mnie kosztowac (sama elektronika) tak "na oko"

Pozdrawiam i dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Zamowilem juz PICa teraz zaczynam skladac reszte. mam teraz wolne w pracy wiec bede mial czas polatac po elektronicznych. wykonam to na plytce uniwersalnej.

Zastanawiam sie nad wpieciem DIN1 albo DIN2 ale sie zastanowie

Najpierw wykonam elektronike i dam do zaprogramowania kontroler a w tym czasie wykonam obudowe.

Link to comment
Share on other sites

Programator juz zdobylem tzn znajomy elektronik samouk ma juz takowy. dobrze ze jeszcze jest informatykiem i juz sie nauczyl podstaw midi :P tylko zastanawiam sie czy wszystko bedzie smigac z reasonem czy nie potrzeba w elektronice czegos zeby to chodzilo. no i podlaczam wszystko pod mojego edirola pcr 50 on ma midi in/out a tego do PC przez USB

zobaczymy  jak bedzie. Teraz przygotowuje obudowe.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze mam takie pytanie odnosnie mackie control.

wiem ze uzywa go reason

kiedy chce przypisac knob do paska pozycji w sekwencerze to on sie nie rusza pomimo krecenia

ale kiedy przypisze klawisz to jak najbardziej

czyli mozna stwierdzic ze kiedy przypisze enkoder zamiast knoba to powinno chodzic idealnie?

chodzi o zrobienie pokretla typu jog

Link to comment
Share on other sites

nie wiem bo nie sprawdzalem , ale

napewno knob jak mowisz czyli potencjometr wysy?a okre?lone warto?ci od do- co nie jest idealnym rozwiazaniem bo projekt w reasonie moze miec niesko?czon? d?ugo?? - a wtedy lipa.

tak wiec enkoder wysy?a tylko (lub az) informacje o kierunku krecenia i pretkosci - a program np reason odpowiednio to przekszta?ca np w ruch paska pozycji.

jest duza szansa ze zadzia?a - w logic audio dzia?a?o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hehe nie wiedzialem QBAS ze jestes z polski :D swietnie bede mial komu wiercic dziury w brzuchu....

zastanawia mnie - czy ktos tutaj nie mogbly mi wykonac za pieniadze moduly core, ain, din itp.? sprawdzilem oferte mike's elektronik shop http://www.mikes-elektronikseite.de/shop_englisch/index.htm

jestem co prawda przekonany o pelnym profesjonalizmie tego pana jednak cena 68 euro za zestaw do zlozenia midibox 64 + 14 euro przesylka lekko mnie przeraza :|

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

cze??

mi?o ?e rodzimy j?zyk na odleg?ych serwerach mo?na spotka?. strasznie mi si? spodoba?a ta stronka i ogólnie idea diy (taka jest pankoska: precz z wyzyskiem korporacji! :)

no i si? strasznie najara?em na zrobienie kontrolera. pojawi? si? jednak problem (wi?cej pewnie wyjdzie w praniu :) brak programatora. czy kto? z was mo?e wie, gdzie mo?na zaprogramowa? pica? kupowanie w polecanym niemieckim sklepiku troch? mi si? nie u?miecha ze wzgl?dów cenowych

je?li kto? cokolwiek s?ysza? na ten temat bed? b. wdzi?czny

dzi?ki i pozdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...