Jump to content

Poland.


QBAS
 Share

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Witam po przerwie.

A ja caly czas walcze z obudowa.

Nie znacie firmy w polsce ktora produkuje na zamowienie 1 sztuke panelu.

Najlepiej w kujawsko pomorskie.

mam juz pudlo z drewna zrobione

potrzebuje gornego panelu do trzymania pokretel i do niego nakrywki zeby zaslonic inne otwory od potecjometrow. Moje knoby maja taki maly dynks obok glownego trzpienia. ten dynks wlazi w material zeby knob jak dojdzie to konca nie obrucil sie wokol wlasnej osi.

Czekam na jakies info

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

Kupi?em niedawno klawiatur? i chcia?bym j? pod??czy? do komputera. Klawiatura nie posiada ?adnej elektroniki. Ca?y interfejs MIDI trzeba zrobi? od zera. Szuka?em na tej stronie jakich? schematów, które by si? do tego nada?y, ale nie znalaz?em. Czy zrobienie takiego interfejsu jest tak banalne czy po prostu jest to niepopularne, bo jako? nie mog? znale?? w Internecie potrzebnego mi schematu? Chodzi mi o uk?ad który mia?by 30 styków na 30 klawiszy, mo?liwo?? wyboru kana?u na jakim wysy?a no i wyj?cie MIDI.

Do tego b?dzie mi potrzebny MIDI Merger na 3-4 MidiIn. Na stronie widzia?em jedynie na 2 MidiIn. Czy jest gdzie? interfejs z wi?ksz? liczb? wej??? Potrzeba mi tylko jednego MidiOut. Wyj?cie USB by?oby wygodniejsze, ale zrobienie go chyba bardzo komplikuje spraw?. Mo?e si? myl??

Licz? na Wasz? pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o uk?ad który mia?by 30 styków na 30 klawiszy, mo?liwo?? wyboru kana?u na jakim wysy?a no i wyj?cie MIDI.Do tego b?dzie mi potrzebny MIDI Merger na 3-4 MidiIn.

Witamy!!!

Oczywiscie ze dobrze. Wystarczy:

1 core module

1 DIN4

3-4 IIC Midi Module

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Znalaz?em w Internecie co? takiego:

http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/n/muzykant3/muzykant3.htm

Czy te rozwi?zania czym? znacz?cym si? ró?ni?? Do tego schematu co? co po??czy sygna? i powinno by? gotowe.

Rozumiem, ?e Twoje rozwi?zanie obejmuje:

http://www.ucapps.de/mbhp_core.html

2x http://www.ucapps.de/mbhp_iic_midi.html

po takim zestawieniu otrzymam jak s?dz? 2x MidiOut i 2x MidiIn (http://www.ucapps.de/mbhp/mbhp_iic_midi_bus.gif). Nie znam si? na tym bardzo, nie ja to b?d? wykonywa?, ale musz? wiedzie?, które rzeczy s? mi na pewno potrzebne.

Twoje rozwi?zanie nie zawiera dodania interfejsu MIDI do klawiatury a jedynie po??czenie sygna?ów z klawiatur?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie nie, ja raczej  sugerowalem:

1 core module

1 DIN4

3-4 IIC Midi Module

czyli core + DIN4 +  3-do 4 midi in,out+midi in out na core module.

Razem daje 4 do 5 midi in out+32 styki na oprzelaczniki :)

Jest to kompletne rozwiazanie - poczawszy od poprowadzenia kabli od klawiatury do DIN4 modulu - poprzez podlaczenie 4 dodatkowych midi in out, a skonczywszy na glownym midi in out - czyli pelniacym tutaj funkcje master enterfejsu midi. Pozostaje zaprogramowanie - czyli zabawa z miosem i kompilatorem. Niepowinno byc problemu przy tak prostym ukladzie.

szacunek mam dla projektu Janka Muzykanta. Tu jest wszystko proste i gotowe - szczegolnie oprogramowanie. To jest alternatywa. Ja pozostaje (narazie) przy microchipie, jak zaczynalem nie bylo az tak dokladnej strony Janka M. Na tym etapie nie przesiade sie gdyz MIOS daje mi sporo zaoszczedzonego czasu jesli chodzi o zaprogramowanie uzadzenia. Sam uznaj. NIe wczytalem sie dokladnie jak sie programuje uklad J.M. ale jesli chodzi o pica to za pomoca MIOS mozna wycisnac sporo. Niewiem czy J.M daje  taki duzy support programistyczny jak to forum. zobacz dzial: assembler, C.

A tak nawiasem  to nie rozumiem dlaczego przekrecasz to co napisalem? jesli wczesniej napisalem 3-4 IIC midi, to czemu piszesz 2 IIC?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przekr?ci?em, bo ?le przeczyta?em:

1 core module

2 DIN4

3-4 IIC Midi Module

Potraktowa?em cyfry jako kolejne podpunkty. Có?, zdarza si?.

Rozumiem, ?e pod??czaj?c otrzymam 4 zb?dne mi MIDI Out (przy trzech IIC Midi Module + Core)? Czy przy ka?dym MIDI In mam mo?liwo?? ustawienia kana?u? Czy trzeba to zaprogramowa? w uk?adzie czy jest jaki? prze??cznik?

G?ówny MidiOut znajduje si? w Core Module? Gdzie znajduj? si? te 32 prze??czniki?

Wola?bym wybra? wariant ze strony Janko Muzykanta je?li chodzi o pod??czenie klawiatury, bo daje raczej wi?ksze mo?liwo?ci (na przysz?o?ciowe pod??czenie dwóch lub trzech 61 klawiszowych klawiatur) i w dodatku autor przygotowa? gotowe programy, cho? i tak chcia?bym co niektóre zmodyfikowa? w przysz?o?ci, ale nie wiem na razie jak.

Pozdrawiam

Znam si? troch? na programowaniu, niewiele ale zawsze. Mimo wszystko pisanie programu dla uk?adu to dla mnie czarna magia.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ?e pod??czaj?c otrzymam 4 zb?dne mi MIDI Out (przy trzech IIC Midi Module + Core)? Czy przy ka?dym MIDI In mam mo?liwo?? ustawienia kana?u? Czy trzeba to zaprogramowa? w uk?adzie czy jest jaki? prze??cznik?

tak - sa one zbedne - chyba ze w przyszlosci uzyjesz je jakos - a poki co beda np niepodlaczone. kanaly jak i wszystkie funkcje mozna po zaprogramowaniu na stale dodatkowo zmieniac np przelacznikami lub np w menu na lcd.

G?ówny MidiOut znajduje si? w Core Module?
- tak - choc mozna uzyc kazdego innego tak samo - jednak uzytwanie tego outu z core modulu daje mozliwosc bez przepinania kabli updatowac software (np wgrac nowa wersje).

te 32 przelaczniki podlaczasz do DIN4. Zobacz na stronke http://www.ucapps.de/mbhp_din.html - tam jest na schemacie. Oczywiscie lepiej jest zrobic skanowanie matrycy (tak jak u J.M.- lub w innych projektach z ucapps.de) - mniej elementow itd, ale tu masz 1 pin do jednego klawisz (przy zalozeniu ze nie dbasz o to by to byla klawiatura dynamiczna).

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jaka jest podstawowa ró?nica mi?dzy DIN4 a DIN5 (oprócz liczby pinów rzecz jasna)?

Zale?a?oby mi, ?eby klawiatury by?y dynamiczne, ale to pewnie znacznie komplikuje spraw? (nie wystarcz? "zwyk?e" switche). Rozumiem, ?e z jednej strony pod??cza si? tak? sekwencj? jednostek Digital In Module do Core, czyli np. Core-DigIn-DigIn (jak to jest pokazane na http://www.ucapps.de/mbhp/mbhp_dinx4_32buttons.pdf). Czyli u?ywaj?c tych jednostek nie mog? zrobi? czego? podobnego do interfejsu J.M. (czyli ca?y interfejs ko?czy wtyczka midi out)? Wola?bym rozwi?zanie bardziej uniwersalne: mam klawiatur?, pod??czam ile? switchy do klawiszy i podpinam to do MidiIn i dzia?a. Robi? interfejs pod kolejn? klawiatur? to po jego zrobieniu pod??czam go tylko pod midi in i gotowe. Mo?e ?le to rozumiem, ale u?ywaj?c tych jednostek Digital In nie musz? posiada? jednostek IIC MIDI, bo ca?? sekwencj? ilu? tam Digital In pod??czam pod Core. Ka?dy interfejs DigitalIn mo?e nadawa? na innym kanale? Mog? zaprogramowa?, ?e jedna jednostka to po?owa klawiatury, druga to druga po?owa (dla klawiatury 61 klawiszy, cho? teoretycznie wida? mog? i by? 64 klawisze)?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

mialem na mysli DINX4 - 32piny

                          DINX3 - 24 piny  itd.

dynamiczna klawiatura potrzebuje 2 przelacznikow pod kazdym klawiszem.

mozesz osiagnac to co potrzebujesz za pomoca obu projektow.

sa zalety jednego i drugiego. jesli chcesz to mozna nawet 1024 klawisze podlaczyc. ;)

generalnie ja polubilem te modulowosc z tego projektu. dzis myslisz tylko o klawiszach , ale jutro przydadza sie tez diody - wtedy tylko zmiana w kodzie i dodatkowy modol DOTX4 i 32 diodki swieca. itd - liczba dodatkow spora, plus te wspaniale aplikacje - emulacja Logic Control.

zachecam do naszego projektu. jest drozszy i niesamodzielny (bazuje on na MIOS ktorego nie mozna opatentowac - juz jest zastrzezony), ale za to jest prosciej.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ?e 2 switche/klawisz oznacza 2 mo?liwe g?o?no?ci, czy mo?e dzia?a to tak, ?e uk?ad bada czas pomi?dzy wci?ni?ciem jednego i drugiego i oblicza g?o?no?? (szybki czas -> g?o?ny d?wi?k, wolny czas -> wolny d?wi?k)? Pewnie oprogramowanie tego to ju? niema?a filozofia i zapewne co? si? zmieni w schemacie (mo?e si? myl?).

2 Switche to ju? 2 piny/klawisz czyli 2x wi?cej uk?adów?

mialem na mysli DINX4 - 32piny

                          DINX3 - 24 piny  itd.

To du?o zmienia :) Uznawa?em DIN4 za kabel z tak? wtyczk?, bo jest taka wtyczka. Ale faktycznie wydawa?o mi si? to do?? dziwne, jak mo?na pod??czy? klawiatur? pod jedn? wtyczk? z 4-ma pinami... ;)

Czyli w nie potrzeba mi tylko wej?? (midi in) je?li zastosuj? te Digital In?

zachecam do naszego projektu. jest drozszy i niesamodzielny (bazuje on na MIOS ktorego nie mozna opatentowac - juz jest zastrzezony), ale za to jest prosciej.

Dro?szy? Cz??ci s? dro?sze ni? w wypadku wariantu J.M.? Oprogramowanie chyba nic nie kosztuje? Niesamodzielny? Kto to ma wykona? je?li nie ja?

Móg?by? mi wys?a? jaki? przyk?ad kodu w C oprogramowuj?cy, który? z uk?adów? O dzia?aniu w miar? zbli?onym do moich zastosowa?. Ch?tnie bym zobaczy? na czym to generalnie polega.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzia?a to tak, ?e uk?ad bada czas pomi?dzy wci?ni?ciem jednego i drugiego i oblicza g?o?no?? (szybki czas -> g?o?ny d?wi?k, wolny czas -> wolny d?wi?k)

dokladnie tak

2 Switche to ju? 2 piny/klawisz czyli 2x wi?cej uk?adów?

ogolnie tak , ale niekoniecznie. mozna zrobic matryce - wtedy juz potrzeba 16 pinow do 64 guzikow.

drozszy bo czesci wiecej kosztuja, oprogramowanie jest darmowe, niesamodzielny bo bazujemy na systemie od Pana T.K. - Zrob to sam :)

http://www.ucapps.de/mios_download.html - tu sa programy.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Jestem tu nowy, ale obserwuje Was od d?u?szego czasu. Fajnie , ?e jest tylu entuzjastów MIDIBOXA! Zrobi?em MidiBox-a Plus dla przyjaciela i teraz go testuj?. Dzia?a skubany i to bardzo ?adnie. Poniewaz ja z tego nie bede korzysta? wiec mog? sprawdzic tylko jego samego.. no za pomoca MIDI-OX przede wszystkim i karty d?wi?kowej peceta. ...I nie bardzo "zaskoczy?em" do czego s?u?? "w??czniki" na RB0 i RB1?

16 banków mog? zmienia? za pomoc? RB2(-1) i RB3(+1).. a te dwa dodatkowe? Wprawdzie w tek?cie jest krótki opis ale nie zaskoczy?em. W?a?ciwie to chcia?em te swich-e pomin?? ale moze one naprawde sie przydadz??

Link to comment
Share on other sites

aha - a to niestety nie wiem jako ze nie zalapalem sie na pica16-tego.

Proponuje przejscie na pica 18-tego w celu zwiekszenia kompatybilnosci z innymi (na czasie) programami.

A jesli juz wykonales platforme dla 16-go pica to w takim razie bedziesz jego expertem gdy popytasz na forum (w ww sprawie) po angielsku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...