Jump to content

Poland.


QBAS
 Share

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

prosz? bardzo, mo?e by? pieszczenie :o

chodzi o prost? rzecz: nie mam pic burnera ani ?adnego innego programatora, którym da?oby si? wgra? firmware do pica

wi?c chyba zasadniczo to naprawd? manualnie trzeba

mog? pica podes?a? lub podjecha? (wawa) lub jeszcze co?

dzi?ki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

Je?eli kto? jest zainteresowany MB, a nie chce go robi? od zera, to mam do sprzedania za cen? cz??ci i p?ytek:

- kompletne i uruchomione modu?y CORE, LTC, DINX4 i AINX4, a do tego:

- 32 potencjometry wysokiej jako?ci z ?adnymi ga?kami,

- dwa miniaturowe joysticki,

- komplet microswitchy do zrobienia klawiatury,

- dwa encodery (jeden mia? s?u?y? jako data wheel do zast?pienia przycisków left/right),

- wy?wietlacz podswietlany 2x16 z bia?ym tekstem na czarnym tle,

- cz??ciowe okablowanie do po??czenia ca?o?ci,

- dodatkow? p?ytk? DINX4 i AINX4,

- troch? dodatkowych szpilek SIL do ??czenia p?ytek oraz komplet gniazd,

- zasilacz do odpalenia ca?o?ci.

Innymi s?owy: mo?na sobie z tego z?o?y? MB na 32 ga?y (+4 od joysticków) i 32 przyciski, docelowo 64/64, bez latania po sklepach. Elementy wybiera?em bardzo uwa?nie, ga?y chodz? mi?ciutko i bez dropów. Ko?? jest zaprogramowana pod MB64, ale mog? wrzuci? dowolny z softów. P?ytki by?y robione w Merkarze - nie ?adna podtrawiona samoróbka.

Sam by?em bliski uko?czenia budowy, ale przede mn?:

1. ?lub

2. Przeprowadzka

3. Narodziny Córki

- wi?c z planów oko?omuzycznych niestety nici i musia?em podj?? trudn? decyzj?. Oj, trudn?.

Szkoda ?eby to le?a?o. Po?wi?ci?em sporo czasu na dobór elementów i odpalenie... Wi?c je?eli jest kto? zainteresowany, to podam gdzie kupowa?em elementy, ?eby zweryfikowa? ceny i odsprzedam dok?adnie w tej cenie - nic nie policz? za monta?, po prostu chcia?bym ?eby ca?o?? posz?a w dobre (czytaj: muzyczne) r?ce. A wydaje mi si?, ?e to zawsze lepiej, ni? lata? po sklepach i kupowa? po kawa?ku.

Je?eli jest kto? zainteresowany - mog? przes?a? foty albo umówi? si? przy piwie w okolicach Szczecina. Nie chc? tego wystawia? na allegro,bo jak ma pój?? do kogo? kto jest "nie w temacie", to si? serce kroi.

Mo?na do mnie pisa?: andrzej_krause(at)wp.pl albo dzwoni?: 507593240, na GG ostatnio mnie nie ma bo si? przenosimy, wi?c nie podaj?. Albo zostawi? wiadomo?? w tym w?tku, bo go ?ledz?.

Pozdrawiam rodzimych fanów MB64,

Andrzej Krause

Link to comment
Share on other sites

Witam

Czy ma kto? koncepcj? na co? takiego:

Chcia?bym u?y? diod do midibox64 w takiej konfiguracji:

Gdy wcisn? przycisk zapali si? dioda ko?o niego, natomiast jak w??cz? jaki? inny z 64 to dioda z poprzednio wci?ni?tego przycisku zga?nie a zapali si? przy aktualnie wciskanym. Prosz? o propozycje jak to zaprogramowa? i ewentualnie wsad do Pica.

Z góry dzi?kuj?, Maciej

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam

Zaprogramowa?em PICa (bootloader + mios 1,9 + main.hex z midibox64 2.4 przez MIOS STUDIO) programowanie posz?o bezproblemowo.

Gdy podaj? napi?cie do CORE monitor pokazuje info (F0 00 00 7E 40 00 01 F7), a na LCD poazuje si? komunikat:

Loading Setup from BankStick (mruga)

Formatting Bank 1 (mruga)

MIOS V1.9d...

i tak ca?a ta sekwencja powtarza si? kilka razy, a potem zatrzymuje si? na:

Loading Setup from BankStick

Pod??czony jest tylko CORE z LCD i nic innego.

Czy wiecie mo?e w czym problem bo nie mam poj?cia o co chodzi i ju? zaczyna mnie to wkurza? :P

POMOCY prosz? ;)

midi1_thumb.jpg

midi2_thumb.jpg

1162_midi1_jpg4b0148c3175511ae531e141931

1164_midi2_jpg90c0e968779abc3bb98d599988

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Witam

Panowie mam taki problem,mia?em zaprogramowanego pic18f452 prawdopodobnie pod midibox64 (tak kupi?em z reszt? cz??ci)wczoraj zabra?em si? za programowanie go pod sida poprzez midi i cos musia?em namieszac poniewaz najpierw wyskoczy? paskudny napis na wyswietlaczu : MIDI times out!!!!Whats up??????

No w?asnie o co chodzi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czó?ko,

my?l? ?e sysex Ci si? ?le wys?a? i Twoja ostatnia aplikacja wgrana w PICa zosta?a uszkodzona, bez wgranego nowego softu. Powodem mo?e by? - jak s?dz? - s?aby interfejs MIDI, lub ?le skonfigurowane MIDI-OX (o ile tym programem wgrywasz)...

Czy po pod???czeniu zasilania dostajesz na MIDI IN w kompie sysex startowy MIDIBOXa?

Je?li tak to wszystko gra - tylko wgraj jeszcze raz nowy soft.

Je?li nie - to sprubuj wgra? i tak soft , ale po odczekaniu ponad 2 sekundy od w???czenia.

Spawd? czy masz odpowiedni? wersj? systemu, albo najlepiej wgraj go najpierw , a potem aplikacj?.

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

W?asnie sie uda?o ale potem znowu co? namiesza?em i teraz mi wyskakuje na lcd MIDIboxSID V1.73 a pod spodem Launching CS i juz nic nie moge zrobic :( nawet softu od pocz?tku wgrac.Interfejs jerst ok bo na karcie maudio audiophile 24/96 tak?e tu nie ma mowy o jakichs niedoci?gnieciach.Jak podepne cora teraz pod midi ox to mi pokazuje:Active sensing,stop ,timing clock i takie w?asnie ró?ne komendy wysy?a ma?o tego do tego jeszcze dochodz? ale to jak tylko w??cz? program change i velocity.Jestem juz za?amany nie wiem co mam robic.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

przed chwoila próbowa?em hexa wgra? do sida ale w ios studio ustawi?em mnual mode i da?em sysex message deley na 750ms,jak wypakowa? to w mios studio pojawia? si? komunikat ?e wszystko porawnie posz?o,wy?aczy?em cora pod?aczy?em za chwile spowrotem i teraz tak wy?wietlacz nic nie pokazuje nie reaguje na testy w mios studio.W?aczy?em teraz midi ox potem cora i wyskoczy?a mi seria komunikatów i to 16 takich samych:F0 00 00 7E 40 00 01 F7.nastepnie po kolei 0000160E c-1 note off,00001615 PC:Acc Grand Piano,kolejnie 000018AD System reset,00001B60 system rest,00001F32 Active sensing.

Teraz znowu pod??czy?e kora i dalej wrzuca grand piano plus reszta to co wyzej i jeszcze komunkat timing clock,a lcd pokazuje Mios v.1.9c © 2006 T.Klose

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...