Jump to content

Poland.


QBAS
 Share

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Klawki szukam na Allegro, szukam po znajomych, no ale na razie bezskutecznie. Na zmidifikowanym malu?kim syfie, na który mam za du?e palce ?rednio chce si? robi? jakie? post?py ;)

Z p?ytkami nie mam problemu, termotransfer i wiercenie dremelkiem sobie ju? obcyka?em.

Po prostu pyta?em o to midi, bo mia?em nadziej? wy?udzi? schemat jakiego interface'u, bo ten jest umiarkowany co mam.

Projekt p?ytki - tak te? wtedy zrobi?em, bo g?upio by si? by?o nie podzieli? poprawionym czyim? projektem.

Link to comment
Share on other sites

Cze?? LenweTasartir i AndAway!

Chcia?em si? podzieli? swoimi przemy?leniami na temat budowania klawiatury, poniewa? kolega napisa? o kosztach: ?e mo?na co? tam taniej...

...kochani, budowanie klawiatury, cho?by opartej na najta?szej elektronice jest z za?o?enia dro?sz? inwestycj? (nale?y doliczy? czas! robocizny) ni? zakup u?ywanej, a i jako?? zrobionej mo?e by? s?absza. Przecie? 5 oktaw dynamicznych mo?na ju? za 300 z? kupi?!

Uwa?am ?e je?li powodem robienia klawiaturki jest kaska - to jest to b??d, bo mo?na mie? taniej, szybciej i bez wysi?ku. Natomiast je?li chodzi o przyjemno?? oraz dostosowanie do swoich potrzeb takiego sterownika - wtedy to ju? inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Cze??.

Najpierw ?ci?gasz z dzia?u download mios_update_v* , rozpakowujesz.

Plik z podkatalogu burner otwierasz w programie do programowania pica (nazwa programu podana na stronie burnera - w zale?no?ci od systemu), ale najpierw musisz poustawia? mu parametry.

Pod??czasz burnera i programujesz pica.

Zaprogramowanego pica umieszczasz w core module i uruchamiasz zasilanie.

Core wysy?a sysex na ??danie którego wysy?asz mu system tak jak jest opisane tu http://www.ucapps.de/mios_bootstrap_newbies.html

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.Wi?c zrobi?em wszystko z twoimi zaleceniami.Programowania wszystkie wysz?y poprawnie(tak twierdzi komputer).Jednak jak w??czy?em ponownie FM`a to na ekranie LCD ukazuje si? to samo co przed i po za?adowaniu bootloadera czyli 40 górnych polach s? wy?wietlane prostok?ty,natomiast na dolnych nic.Mo?e mia?e? taki przypadek i wiesz co mo?e jest ?le?

Link to comment
Share on other sites

Paski s? gdy nie jest wgrany system lub masz b??d po stronie sprz?towej.

Czy po wsadzeniu pica do core module i w??czeniu zasilania odbierasz od urz?dzenia sysex na komputerze?

Je?li nie to masz problem ze sprz?tem lub ?le zaprogramowany bootstrap.

A je?li sysex ju? wskakuje na kompa to ?aduj system, a potem aplikacj?.

Dla pewno?ci wszelkiej od??cz core od innych modu?ów. Jak ju? zdzia?a to pod??czysz sobie znowu.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam ponownie.Uda?o mi si? zbudowa? Midiboxa FM i gra znakomicie.Zbudowa?em jeszcze routera,ale nie mog? da? rady przes?a? danych aby midibox FM je odebra?.Wiem ?e dane przechodz? bo obserwowa?em przebiegi na oscyloskopie.Nie mog? da? rady zrozumie? jak poustawia? kana?y w klawiaturze,routerze i FM`ie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam po d?ugiej przerwie.

Midibox #1 nie doszed? do skutku. to znaczy doszed? dzia?a?y pokr?t?a przyciski wysy?a?o midi

tylko obudowa nie dosz?a do skutku. Ale wszystko ?miga.

Jako, ?e muzycznie poszed?em do przodu, hmm a raczej do ty?u, degraduj?c coraz bardziej brzmienie, czas na swojego SIDa.

I tu pytanie. Core Module mam, co jeszcze potrzebuje. Na t? chwile mam 2 commodore do rozszabrowania.

Czy mog? wstawi? 3 SIDy czy trzeba parami. No i chcia?bym sterowa? tym z klawiaturki któr? mam i sygna? audio ?adowa? do samplera czyli normalne wyj?cie stereo.

Czy b?d? móg? wy??cza? poszczególne SIDy podczas kreowania brzmienia?

Czy mo?na zbudowa? MIDIBOX SIDa bez SEQ? Sekwencer mam w moim zewn?trznym samplerze.

Jakie? podpowiedzi?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam.Czy kto? z was próbowa? zawalczy? chocia? raz z Poeyem z Atari??Ja to w?a?nie teraz robi?,ale dosy? dziwnie mi dzia?a.Ca?kowicie nie zgadzaj? mi si? adresy które nale?y podawa? na szyn? adresow? Pokeya.Przyk?ad: w jego danych katalogowych rejestr AUDF1 jest pod adresem 0,tymczasem gdy poda?em na szyn? adresow? t? warto?? POKEY zacz?? wype?nia? funkcie które s? pod adresem 01.Schemat i p?ytk? drukowan? do pokeya mam wzorowan? z ucapps.Ró?ni? si? tylko tym ?e ja steruj? pokeyem przez rejestr równoleg?y a nie szeregowy.Mo?e wiecie co? na temat adresowania w nim.Na pewno nie jest uszkodzony,bo drugi pokey którego posiadam identycznie si? zachowuje.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam po d?ugiej przerwie.

Midibox #1 nie doszed? do skutku. to znaczy doszed? dzia?a?y pokr?t?a przyciski wysy?a?o midi

tylko obudowa nie dosz?a do skutku. Ale wszystko ?miga.

Jako, ?e muzycznie poszed?em do przodu, hmm a raczej do ty?u, degraduj?c coraz bardziej brzmienie, czas na swojego SIDa.

I tu pytanie. Core Module mam, co jeszcze potrzebuje. Na t? chwile mam 2 commodore do rozszabrowania.

Czy mog? wstawi? 3 SIDy czy trzeba parami. No i chcia?bym sterowa? tym z klawiaturki któr? mam i sygna? audio ?adowa? do samplera czyli normalne wyj?cie stereo.

Czy b?d? móg? wy??cza? poszczególne SIDy podczas kreowania brzmienia?

Czy mo?na zbudowa? MIDIBOX SIDa bez SEQ? Sekwencer mam w moim zewn?trznym samplerze.

Jakie? podpowiedzi?

Pozdrawiam

Do cora potrzebujesz jeszcze sid module i oczywi?cie sam chip sida z comodore,i to jest minimum ?eby grac.Chcesz mie? 3 sidy to musiz mie? 3 pary core i sid.Podczas kreowania brzmienia bedziesz móg? korzysta? z ilu sidów ci sie podoba i bedziesz mog? go sterowac dowolnym seqwencerem ja sterowa?em rolandem mc 505:).

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Paski s? gdy nie jest wgrany system lub masz b??d po stronie sprz?towej.

Czy po wsadzeniu pica do core module i w??czeniu zasilania odbierasz od urz?dzenia sysex na komputerze?

Je?li nie to masz problem ze sprz?tem lub ?le zaprogramowany bootstrap.

A je?li sysex ju? wskakuje na kompa to ?aduj system, a potem aplikacj?.

Dla pewno?ci wszelkiej od??cz core od innych modu?ów. Jak ju? zdzia?a to pod??czysz sobie znowu.

Powodzenia!

no w?asnie mi wyskakuja paski gdziesz szuka? problemu po stronie sprzetowej????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam :-)

W styczniu zabralem sie za skladanie swojego SEQ3. Jak na razie mam zlutowane 3xDIN4 i DOUT4 - jak na pierwsze zlutowane plytki drukowane mysle ze jest niezle, szczegolnie ze plytki wytrawial mi znajomy, a dziurki wiercilem sam :-)

Swoje projekty skladaliscie z gotowych zestawow, czy sami kupowaliscie czesci w Polsce?

pozdrowienia

Maciek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...