Jump to content

Poland.


QBAS
 Share

Recommended Posts

Witam. Zauwa?y?em ?e pisz? 100 post w tym temacie. "A wiec" W zwi?zku studiów Informatycznych stwierdzi?em ze chce sobie zrobic Traktorizera :) Powiedzcie czy warto ?? Umiejetno?? lutowania mam lub nab?d?. P?yteczki drukowane ideolo bo mam dostep do frezarki do PCB :D PIC zamiennik jest w mie?cie :) Potki i przyciski hurtowo na szko?e idzie wiec powiedzcie czy warto i czy trudno takie co? uruchomi? i odpali? ?? Oczywi?cie prosi?bym o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czo?giem!

NAwet je?li masz cz??ci za darmo to jak wygl?da sprawa obudowy? JEstem daleki od powiedzenia ?e warto.

Powiem wi?cej nie warto - w dobie tak tanich urz?dze? steruj?cych na rynku.

Z drugiej strony co? w tym jest ?e siedz? na tym forum kilka lat, mam przed sob? kilka sterowników i syntezatory FM i SID, a ci?gle mi czego? brakuje - ci?gle co? robi?... tylko nie muzyk?.

Ostatnio czerpi? fun z tworzenia programu do muzyki, a nie z samej muzyki.

To jest kwestia wkr?tu, a nie tego czy warto w sensie finansowym.

Je?li masz wkr?t to i zap?acisz dro?ej ni? za gotwca w sklepie muzycznym.

Warto!!!

?artuj?.

Nie warto!!!

Te? ?artuj?.

JAk by? wiedzia? od razu z góry ?e chcesz wykona? to i to urz?dzenie i koniec - to luz ( o ile nie ma tego na rynku) warto zrobi? to jak najlepiej i mie? z g?owy. Ale je?li podrodze si? wkr?cisz w wymy?lanie nowych urz?dze? to mo?esz zosta? w p?tli czasu - jak ja i Syzyf. Powinienem si? nazywa? Syzyf a nie QBAS :)

Pami?taj ?e nowe do?wiadczenia rozszerzaj? horyzont i droga wydaje si? by? krutsza, a cz?sto us?ana jest ró?ami.

Pomoc masz zagwarantowan? na tym forum. Nie jest trudno uruchomi? i odpali?.

Link to comment
Share on other sites

Owszem w dobie tak tanich urz?dze? MIDI pewnie nie warto. Niestety nie sta? mnie na dobrej klasy urz?dzenie które by wspó?pracowa?o z programem Traktor DJ Studio 3. DIY zajmuje sie ju? 2.5 roku te? muzycznym ale w innym wydaniu. Zdjecia tego hobby mo?na zobaczy? na stronie www.ploterek.fotosik.pl , dlatego DIY nie jest mi obce. je?li chodzi o wpadni?cie w p?tl? jak to powiedzia?e? "w p?tl? czasu [...]wymy?laj?c nowe urz?dzenia" to nie grozi Mi to :)

Chce sie najpierw upewnic czy aby wykonanie tego (maj?c dostepne ró?ne urz?dzenia) nie przekroczy warto?ci gotowego fabrycznego urz?dzenia. Po drugie urz?dzenie b?dzie wykorzystywane sporadycznie a po drugie projekcik mo?e wykonam w 2 sztukach zeby na uczelni mieli takie sterowniki (Core oraz modu?y) gdzie studiuje (informatyka). Jak narazie koszty oscyluj? tylko wokó? cz?sci aby wykona? Core oraz modu?y oraz koszty potków i przycisków.

Maj?c pomoc na waszym forum my?l? ?e dam rade wykona? traktorizera. Mo?e przed wakacjami sie uda skonczy? :)

Pozdrawiam ploter

Link to comment
Share on other sites

Teraz to ju? te? Twoje forum. ;)

Ogl?da?em Twoje paczki w??snej robotry - oj pojecha?es bracie, pojecha?e?.

JAk graj?? Mo?esz co? wi?cej o nich napisa?? Gratuluj?! Wygl?daj? bardzo mi?o, tylko jak z parametrami? Mo?esz napisa? jak? maj? skuteczno??, moc i barw??

Czy s? cho? troch? liniowe? BRavo!!!

Link to comment
Share on other sites

Paczki Graj? bardzo symaptycznie :) Troche ?rednie tony wycofane ale da sie to prze?y? :) Basu sporo wysokie bardzo sympatyczne :) oraz szczegó?owe. Skutecno?c to oko?o 88 dB. Barwa  ??? taka jak na fotkach a co to barwy dxwieku to dosy? neutralna. a co do liniowo?ci bede wiedzia? to dopiero jak ze znajomym mgr'em od przetwarzania sygna?ów pomierzymy je :) Docelowo jest to zestaw Kina domowego które kosztowa?o mnie bez inwstycji w narz?dzia okolo 1500 z? :) PS petla czasu ju? mnie dopad?a z kolumnami ;)

Link to comment
Share on other sites

Z drugiej strony co? w tym jest ?e siedz? na tym forum kilka lat, mam przed sob? kilka sterowników i syntezatory FM i SID, a ci?gle mi czego? brakuje - ci?gle co? robi?... tylko nie muzyk?.

No witam ponownie kolegów.

A wi?c tak pic zaprogramowany.Pojawi? sie nastepny problem a mianowice zasilam to z zasilacza z c64 ale tylko 2 czarnymi ?y?ami(zostaja jeszcze niebieska i br?zowa wolne ale te 2 nie daja mi takiego napiecia ?ebym to odpali?).Dzisiaj w nocy jako? to uruchomi?em przepinaj?c kable midi tak ?e mog?em sobie przez chwil? pograc.Ale jak podpinam to zasilanie to tylko brumienie jest i nic wi?cej...

Mo?e jest na to jakas rada????

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

berga24 - za ma?o informacji piszesz - a nie chc? Ci pisa? ?e poszukaj zwar? na p?ytce itd. bo to chyba sam to wiesz. Daj do zasilania Sida jaki? inny zasilacz - sprawdzony, o napi?ciu np 14 V. Zwar?e? wej?cie audio sida, ?eby nie by?o szumów? NApisz co? wi?cej.

Link to comment
Share on other sites

berga24 - za ma?o informacji piszesz - a nie chc? Ci pisa? ?e poszukaj zwar? na p?ytce itd. bo to chyba sam to wiesz. Daj do zasilania Sida jaki? inny zasilacz - sprawdzony, o napi?ciu np 14 V. Zwar?e? wej?cie audio sida, ?eby nie by?o szumów? NApisz co? wi?cej.

A wi?c tak:

W core zwarcia raczej nie ma -przynajmnie przeczesa?em p?ytke lup? i nic nie znalaz?em.Czy zwar?em wyjscie audioo to znaczy:)?Bo wyjcie audio jest tylko podpiete pod sida(znajomy ma tak samo zmontowane i uniego wszystko git),ja raczej podej?ewam o to wszystko w?asnie zasilacz i brak pod?aczenia masy.Co do innego zasilacza to takowego nie posiadam ale b?de mia? za tydzie? spacjalnie pod to wszystko przygotowany,a wol? nie eksperymetowac z komputerowymi bo wczoraj mia?em prawie pozar na biurku:).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak poprawnie bankstick jest pod?aczony ale w sumie nie przeszkadz mi to ?e musze brzmienia wgrywac pojedynczo bo tak z ka?dym sie osobno os?ucham ,poprzerabviam i wtedy sobie wgram:),ju? mi tylko zosta?a kwestia enkodera switchy co chyba dzisiaj zrobi? ,potencjometrów i obudowy,wa?ne ze ju? tylko zgórki:).

weso?ych ?wiat:)

Link to comment
Share on other sites

I don't want to steal your name, but I want make this on your exemplar project. I have called rally this project so as you. If I make this I'll change name. :) I apologize officially that I have taken advantage name without your agreement. And apologize that I used layout by Wise. I just make little modiffication. I hope that I will make it. I count on your assistance. Best regards. Ploter  :)

PS Sorry for my english ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Zrobi?em midimerger (http://www.ucapps.de/midimerger.html) ale "zawiesza si?" po paru chwilach podczas jednoczesnej gry na obu wej?ciach w taki sposób, ?e granie na wej?ciu pierwszym  "dzia?a" a na wej?ciu drugim nie. odblokowa? to mozna dopiero po ponownym w??czeniu zasilania mergera. Gra "osobna" na poszczególnych wej?ciach nie nastr?cza problemów oraz gra ma?? ilosci? (do dwóch) d?wi?ków (klawiszy) na obu wej?ciach. Ale przy jednoczesnej grze co najmniej trzema d?wi?kami (do?? intensywnie) na obu klawiaturach dochodzi do blokady dzia?ania mergera a po chwili odblokowuje si? tylko "wej?cie 1". Efekt ten zachodzi bez wzgl?du na wykorzystanie procesora (PIC16F.. i PIC18F). Czy mo?e kto? próbowa? ten uk?ad i mia? podobne efekty? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czo?em, troszku mnie nie by?o, ale za to uda?o mi si? zapuszkowa? MBFM oraz MBSIDv1 do jednej obudowy. Teraz spróbuj? sko?czy? SIDa v2 (mam ju? panel i obudow? oraz modu?y, pozostaje tylko wkr?ci? wszystko w ?rodku). Mam nadziej?, ?e u Was te? lepiej?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...